
Jabra Evolve2 65 Flex USB-C MS Stereo Bluetooth Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN724775478
৳28,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Jabra Evolve2 65 Flex USB-C MS Stereo Bluetooth Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20 kHz |
| Sensitivity | -38 dBv/Pa |
| Input Jack | 1x USB Type-C |
| Driver Diameter | 28mm |
| Connectivity | Wired & Wireless |
| Battery Life | Music time: Up to 32 hours (with ANC off) / up to 21 hours (with ANC on) Talk-time: Up to 20 hours (with ANC/busylight off)/Up to 15 hours (with ANC on/busylight on) |
| Music time | Up to 32 hours (with ANC off) / up to 21 hours (with ANC on) Talk-time |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 200mm x 108mm x 155mm 7.87in x 6.1in x 4.25in |
| Weight | 136g 4.8oz |
| Microphone | |
| Frequency | Analog: 20Hz - 10000Hz Digital: 20Hz - 1000Hz |
| Analog | 20Hz - 10000Hz Digital |
| Sensitivity | -38 dBv/Pa (analog microphone) -26 dBFS/Pa (digital microphone) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 02-year warranty |







