
JBL Tune 770NC Wireless Over-ear Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN411495705
৳9,899
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Tune 770NC Wireless Over-ear Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz-20KHz |
| Impedance | 32ohms |
| Sensitivity | 100 dB |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Bluetooth version 5.3 |
| Battery Life | Charging time (hours from empty): 2 Maximum music play time with ANC off (hours): 70 Maximum music play time with ANC on (hours): 44 Maximum talk time (hours): 39 Maximum play time (hours): 70 Charging: Type-C |
| Charging time (hours from empty) | 2 Maximum music play time with ANC off (hours) |
| Others | Foldable 1 Built-in Microphone Detachable Cable Hands Free Call JBL Pure Bass Sound Multi-Point Connection |
| Physical Specification | |
| Weight | 232 g |
| Color | Black Blue |
| Cable Length | Charging Cable Length (m): 1.2 |
| Charging Cable Length (m) | 1.2 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Months Warranty |







