
Xtrike Me GH-606 RGB Stereo Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN675657108
৳1,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GH-606 RGB Stereo Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 50mm |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 KHz |
| Impedance | 32Ω ±15% |
| Sensitivity | 103dB ±3 dB |
| Input Jack | USB+3.5mm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Cable Length | 2m |
| Other Features | |
| System Requirements | PC and other devices |
| Microphone | |
| Microphone Size | 4 x 1.5mm |
| Sensitivity | -42dB ±3 dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year Warranty |







