
Xtrike Me GH-511 RGB Translucent Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN524966888
৳1,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GH-511 RGB Translucent Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz-20KHz |
| Impedance | (32 ± 15%)Ω |
| Sensitivity | 110dB ± 3dB |
| Input Jack | USB + 3.5mm Jack |
| Driver Diameter | 50 mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Color | Translucent White |
| Cable Length | 2.05 meters |
| Microphone | |
| Frequency | 20Hz~20KHz |
| Microphone Size | 4 x 1.3 mm |
| Sensitivity | -56dB ± 3dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







