
Xtrike Me GH-510 RGB Stereo Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN851292306
৳1,250
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GH-510 RGB Stereo Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Impedance | (20 + 15%)Ω |
| Sensitivity | 110dB ±3 dB |
| Driver Diameter | 50 mm |
| Connectivity | Wired with USB 2.0 |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.1 Meter |
| Microphone | |
| Frequency | 20Hz~20KHz |
| Microphone Size | 6 x 2.7mm |
| Sensitivity | -38dB ±3 dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







