
Xtrike Me GH-509 RGB Stereo Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN251840329
৳1,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GH-509 RGB Stereo Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz - 20 KHz |
| Sensitivity | 109 dB ± 3 dB |
| Driver Diameter | 50 mm |
| Connectivity | 2x 3.5 mm jack, USB (for LED light) |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.1 Meter |
| Other Features | |
| System Requirements | PC, consoles (ps5, PS4, Xbox One) |
| Microphone | |
| Microphone Size | 4.0x1.5 mm |
| Sensitivity | -42 dB ± 3 dB |
| Pick-up Pattern | Omnidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







