
PELADN RX 550 4G Gaming GDDR5 128 Bit Black Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU762761982
৳9,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PELADN RX 550 4G Gaming GDDR5 128 Bit Black Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR5 |
| Size | 4GB |
| Core Clock | 1071MHz |
| Memory Clock | 1500MHz |
| BUS Type | 128Bit |
| Memory Interface | PCI Express 3.0 |
| Interface | |
| Display Port | 1x DP |
| HDMI | 1x HDMI |
| DVI | 1x DVI |
| Power Specifications | |
| Recommended PSU | 300W |
| Consumption | 50W |
| Display Option | |
| Multi Display | 3 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 202*112*39mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 2 Years Manufacturer Warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






