
PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU222310947
৳169,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR7 |
| Size | 16GB |
| Resolution | 4K at 480Hz or 8K at 120Hz with DSC |
| Core Clock | Clock Speed: 2.30 GHz Boost Speed: 2.62 GHz |
| Clock Speed | 2.30 GHz Boost Speed |
| Memory Clock | 30 Gb/s |
| BUS Type | PCI Express 5.0 x16 |
| Memory Interface | 256-bit |
| CUDA Cores | 10,752 |
| Interface | |
| Display Port | 3x DisplayPort 2.1a |
| HDMI | 1x HDMI 2.1b |
| Display Option | |
| Multi Display | 4 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 12.94" x 5.42" x 2.35"; 3 Slot |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 03 Years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5070 Ti AMP Extreme INFINITY ULTRA 16GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳148,800In Stock






