
PELADN GeForce KaiTian GT 730 4GB GDDR3 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU434056136
৳5,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: PELADN GeForce KaiTian GT 730 4GB GDDR3 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR3 |
| Size | 4GB |
| Memory Clock | 902 MHz |
| BUS Type | 64bit |
| CUDA Cores | 192 |
| Interface | |
| HDMI | 1xHDMI |
| DVI | Yes |
| Power Specifications | |
| Recommended PSU | 300W |
| Consumption | 25W |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 146*69*23mm |
| Others | 655g |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 2 Years Manufacturer Warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






