
Onikuma X20 RGB 7.1 Surround Sound Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN694215017
৳2,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Onikuma X20 RGB 7.1 Surround Sound Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz – 20,000Hz |
| Impedance | 32Ω ± 15% |
| Sensitivity | 116dB ± 3dB |
| Input Jack | 3.5mm Jack |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | USB |
| Others | 7.1 Surround Sound Control Button: Yes RGB Lighting: Yes, dynamic RGB on earcups LED Working Voltage: DC5V+-5% Working Current: Below 100mA |
| 7.1 Surround Sound Control Button | Yes RGB Lighting |
| Physical Specification | |
| Dimensions | Approx. 22 × 9 × 20cm / 8.66 × 3.54 × 7.87in |
| Weight | 380g / 13.4oz |
| Color | Black |
| Other Features | |
| System Requirements | Supported Devices: PC, Laptop, PS4, Mobile Phones, iPad, MP3, MP4 |
| Supported Devices | PC, Laptop, PS4, Mobile Phones, iPad, MP3, MP4 |
| Microphone | |
| Frequency | 20 Hz – 20 KHz |
| Microphone Size | 6.0*2.7mm |
| Sensitivity | -36dB ± 3dB |
| Impendance | 2.2kΩ |
| Pick-up Pattern | Omni-directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







