
Onikuma GT820 Wireless Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN703943923
৳1,899
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Onikuma GT820 Wireless Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz – 20 KHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 108dB ± 3dB |
| Driver Diameter | 32mm |
| Connectivity | Wireless |
| Battery Capacity | 500mAh |
| Battery Life | 60H playtime at 50% volume |
| Others | Chipset: JL7006F4 Wireless Distance: ≥ 15M Charging Time: 2.5 hours |
| Chipset | JL7006F4 Wireless Distance |
| Physical Specification | |
| Color | White, Grey |
| Microphone | |
| Microphone Size | 4*1.3mm |
| Sensitivity | -42dB ± 3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







