
Onikuma GT808 Wireless Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN684280097
৳2,899
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Onikuma GT808 Wireless Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz – 20 KHz |
| Impedance | 32Ω ± 15% |
| Sensitivity | -92 dBm |
| Input Jack | 3.5mm Jack |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | Bluetooth Version: 5.3 |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Battery Capacity | 1000 mAh |
| Battery Life | Approximately 18 hours |
| Others | Charging time: Approx. 2H Audio Delay: 20 ms Support Protocols: AVRCP1.6.2, A2DP1.3.2, HFP1.8, HSP1.2 Audio Decoding: WMA, APE, FLAC, AAC, M4A, WAV, AIF, AIFC Bluetooth Distance: Up to 15m TX Frequency Drift: ±15 KHz |
| Charging time | Approx. 2H Audio Delay |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 20 Hz – 20 KHz |
| Sensitivity | 42±3dB |
| Impendance | ≤2.2 KΩ |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







