
Onikuma B2 Tri-mode 7.1 Surround Sound Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN536652636
৳2,550
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Onikuma B2 Tri-mode 7.1 Surround Sound Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz – 20 KHz |
| Impedance | 32Ω ± 15% |
| Sensitivity | 105+-3db |
| Input Jack | 3.5mm Jack |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | Bluetooth Version: 5.3 |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Battery Life | Approximately 25 hours |
| Others | 7.1 Surround Sound Control Button: Yes LED Working Voltage: DC5V+-5% Working Current: ≦180mA |
| 7.1 Surround Sound Control Button | Yes LED Working Voltage |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 20 Hz – 20 KHz |
| Microphone Size | 6.0*2.7mm |
| Sensitivity | 105+-3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







