
OCPC Radeon RX 550 4GB SE GDDR5 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU665597386
৳9,650
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: OCPC Radeon RX 550 4GB SE GDDR5 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | GDDR5 |
| Size | 4GB |
| Core Clock | Base Clock: 1100 MHz |
| Base Clock | 1100 MHz |
| Memory Clock | Boost Clock: 1183 MHz |
| Boost Clock | 1183 MHz |
| Memory Interface | 128-Bits |
| Stream Processors | 512 |
| Others | Bandwidth: 112 GB/s Single Fan Cooling |
| Bandwidth | 112 GB/s Single Fan Cooling |
| Interface | |
| Display Port | 1x DisplayPort |
| HDMI | 1x HDMI |
| DVI | 1 x DVI |
| Power Specifications | |
| Consumption | TDP: 50W |
| TDP | 50W |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 2 Years |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






