
OCPC GeForce GT 730 4GB DDR3 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU206602979
৳6,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: OCPC GeForce GT 730 4GB DDR3 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | DDR3 |
| Size | 4GB |
| Core Clock | Base Clock: 700 MHz Boost Clock: 700 MHz |
| Base Clock | 700 MHz Boost Clock |
| Memory Interface | 128-bit |
| CUDA Cores | 384 |
| Others | Width: Low Profile / Single Slot Cooling Design: Fan |
| Width | Low Profile / Single Slot Cooling Design |
| Interface | |
| HDMI | 1x HDMI |
| DVI | 1x DVI, 1x VGA |
| Power Specifications | |
| Recommended PSU | 300W |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 02-years Warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






