
Netgear R6850 Wireless AC2000 Dual-Band Gigabit WiFi Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR376846481
৳6,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Netgear R6850 Wireless AC2000 Dual-Band Gigabit WiFi Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | Wi-Fi speeds up to 2000Mbps |
| Antenna | 880MHz processor delivers high-performance connectivity |
| Wireless | 802.11abg USB 2.0 port |
| Interface | USB 2.0 port |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 32.8 x 25.1 x 9.9 cm |
| Weight | 880 g |
| Color | Black |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 02 year |








