
Netgear Orbi RBR350 AX1800 Dual-Band WiFi 6 Mesh Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR674179495
৳14,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Netgear Orbi RBR350 AX1800 Dual-Band WiFi 6 Mesh Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Antenna | Two (2) high-performance internal antennas with high-power amplifiers |
| Frequency | Implicit & Explicit Beamforming for 2.4GHz & 5GHz bands |
| Wireless | Yes |
| Network Standard | 802.11i, 128-bit AES encryption with PSK |
| Encryption | 802.11i, 128-bit AES |
| Ports | Three (3) 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet LAN ports One (1) 1Gbps Gigabit Ethernet WAN port |
| Power Source | |
| Power Mode | 12V/2.5A |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 5.7 x 7.0 x 2.4 in (143 X 178 X 60 mm) |
| Weight | 1.17 lb (495 g) |
| Color | White |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 1-year Warranty |








