
Netgear Orbi RBK352 AX1800 Dual Band Mesh Router (2 Pack) Price in Bangladesh
Product Code: RTR825543749
৳26,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Netgear Orbi RBK352 AX1800 Dual Band Mesh Router (2 Pack) Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Antenna | Orbi Router (AX1800) : Two (2) high performance internal antennas with high-powered amplifiers |
| Orbi Router (AX1800) | Two (2) high performance internal antennas with high-powered amplifiers |
| Wireless | dual-band wireless and 6 Gigabit Ethernet |
| Network Standard | 802.11i |
| Encryption | 128-bit AES encryption with PSK |
| Ports | 4 Gigabit Ethernet LAN ports 2 on each satellite |
| Others | Package Contains: 1 x RBR350 + 1 x RBS350 Supports 4K/8K UHD streaming |
| Package Contains | 1 x RBR350 + 1 x RBS350 Supports 4K/8K UHD streaming |
| Power Source | |
| Power Mode | Powerful Quad-Core 1.8GHz processor |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 5.7 x 7.0 x 2.4in |
| Weight | 1.46lb |
| Color | White |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 3 Years |








