
MSI IMMERSE GH61 Wired Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN503611091
৳10,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI IMMERSE GH61 Wired Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Neodymium |
| Frequency Range | 20~40.000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 107 dB |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | USB2.0 (USB-A), USB-A to USB-C Converter Included |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 204 x 182 x 86 mm |
| Weight | 268 g / 580 g |
| Color | Black |
| Other Features | |
| System Requirements | Windows 10 (and above) |
| Microphone | |
| Pick-up Pattern | Unidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







