
MSI IMMERSE GH30 V2 Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN395726281
৳4,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI IMMERSE GH30 V2 Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20 Hz ~ 20 kHz |
| Impedance | 32 ohm ± 15% |
| Sensitivity | 96 dB ± 3 dB |
| Driver Diameter | 40mm Neodymium |
| Connectivity | 3.5mm headphone jack |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 173 x 86 x 204 mm |
| Weight | 222g |
| Color | Black |
| Cable Length | 1.5m with gold-plated connector 30cm Y Cable |
| Other Features | |
| System Requirements | PC, Mac, PS5, PS4, XBOX Series, Nintendo Switch Operating System: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 |
| PC, Mac, PS5, PS4, XBOX Series, Nintendo Switch Operating System | Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 |
| Microphone | |
| Frequency | 100 Hz ~ 10 kHZ |
| Microphone Size | Ø6.0 |
| Sensitivity | -36 dB ± 3 dB |
| Impendance | 2.2k ohm |
| Pick-up Pattern | Unidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







