
MSI IMMERSE GH20 Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN850510683
৳3,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI IMMERSE GH20 Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm Neodymium |
| Frequency Range | 20-20000Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Sensitivity | 95dB ± 3dB |
| Input Jack | 3.5mm audio jack |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 172 x 83 x 196mm |
| Weight | 245g (without cable) / 492.5g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100~10.000 Hz |
| Sensitivity | -38 dB |
| Pick-up Pattern | Unidirectional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







