
MSI GeForce GT 730 2GB DDR3 Graphics Card Price in Bangladesh
Product Code: GPU395553891
৳6,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: MSI GeForce GT 730 2GB DDR3 Graphics Card Chipset: Not specified Video Memory: Not specified Core Clock: Not specified Memory Clock: Not specified Outputs: Not specified Features: None
Specification
| Video Memory Specifications | |
| Type | DDR3 |
| Size | 2048 MB |
| Core Clock | 902 MHz |
| BUS Type | 64-bit |
| Memory Interface | PCI Express 2.0 |
| Interface | |
| HDMI | 1x HDMI (version 1.4a) Max Resolution: 4096x2160 @24 Hz |
| 1x HDMI (version 1.4a) Max Resolution | 4096x2160 @24 Hz |
| D-Sub | 1x D-SUB |
| DVI | Dual-link DVI-D x 1Max Resolution: 2560 x 1600 @60 Hz |
| Dual-link DVI-D x 1Max Resolution | 2560 x 1600 @60 Hz |
| HDCP | Yes |
| Power Specifications | |
| Recommended PSU | 300 W |
| Consumption | 23 W |
| Display Option | |
| Multi Display | 2 |
| Application Programming Interfaces | |
| DirectX | 12 API |
| OpenGL | 4.4 |
| Physical Specifications | |
| Dimensions | 146x69x38mm |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 02 years warranty |
Related Products

ZOTAC GAMING GeForce RTX 5090 SOLID OC White Edition 32GB GDDR7 Graphics Card
unknown
৳358,900In Stock

PNY GeForce RTX 5080 16GB GDDR7 ARGB EPIC-X RGB Overclocked Triple Fan Graphics Card
unknown
৳169,900In Stock






