
JBL Tour One M2 Price in Bangladesh
Product Code: HPN263262397
৳27,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Tour One M2 Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 10 Hz - 40 kHz (passive), 10 Hz - 22 kHz (active) |
| Impedance | 32 |
| Sensitivity | 117 dB SPL@1 kHz |
| Driver Diameter | 40 |
| Connectivity | Bluetooth profiles-A2DP 1.3.2, AVRCP 1.6.2, HFP 1.7.2 Bluetooth frequency-2400 MHz – 2483.5 MHz Bluetooth transmitted modulation-GFSK , π/4-DQPSK, 8DPSK Bluetooth transmitter power-<4 dBm Bluetooth version-5.3 |
| Battery Capacity | 920mAh |
| Battery Life | Charging time (hours from empty)-2 Maximum music play time with ANC off (hours)-50 Maximum music play time with ANC on (hours)-30 Maximum play time (hours)-50 |
| Others | True Adaptive Noise Cancelling Smart Ambient technology Hands-Free Calls Vocie Assistance In-App EQ Multi-point connections Lightweight & Foldable Auto play and pause |
| Physical Specification | |
| Weight | 278g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Microphone Size | Number of Microphones-4 |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 6 Months |







