
JBL Tune 520BT Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN793479172
৳4,199
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Tune 520BT Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz-20KHz |
| Impedance | 30ohms |
| Sensitivity | 102 dB SPL@ 1kHz 1mW |
| Driver Diameter | 33mm |
| Connectivity | Bluetooth version 5.3 |
| Battery Life | Up to 57 hr |
| Physical Specification | |
| Weight | 160g |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 06-month Warranty |







