
Jabra Evolve2 65 MS DUO Bluetooth & USB Type C Headset Black Price in Bangladesh
Product Code: HPN588489427
৳26,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Jabra Evolve2 65 MS DUO Bluetooth & USB Type C Headset Black Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz-20.000Hz 20Hz–20.000Hz (Music mode) 100Hz–8.000Hz (Speak mode) |
| Sensitivity | 117dB @1mW-1kHz |
| Driver Diameter | 40mm |
| Connectivity | 1 x USB Type-C |
| Battery Capacity | Battery type: Rechargeable lithium-ion battery |
| Battery type | Rechargeable lithium-ion battery |
| Battery Life | Music time: Up to 37 hours Talk-time: Up to 35 hrs (with busylight off) or up to 24 hrs (with busylight on) |
| Music time | Up to 37 hours Talk-time |
| Physical Specification | |
| Weight | 6.22 oz / 176.4 g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz-8.000Hz |
| Sensitivity | -26 dBFS/Pa |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2-Year Warranty |







