
Jabra Evolve2 50 MS Stereo USB-C Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN314694196
৳18,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Jabra Evolve2 50 MS Stereo USB-C Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20 kHz |
| Input Jack | 1x USB Type-C |
| Driver Diameter | 28mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 209 x 178 x 52mm |
| Weight | 0.149 kg |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100 - 10000 Hz |
| Noise ratio | -44 dB |
| Sensitivity | 44dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 02-year warranty |







