
Jabra Evolve2 30 SE DUO Stereo USB Type C Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN720112206
৳10,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Jabra Evolve2 30 SE DUO Stereo USB Type C Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz - 20 000 Hz 20Hz - 20 000Hz (Music mode) 100Hz–12000Hz (Speak mode) |
| Sensitivity | 115dB @1mW-1kHz |
| Driver Diameter | 28mm |
| Connectivity | 1 x USB Type-C |
| Physical Specification | |
| Weight | 0.125 kg |
| Color | Black |
| Cable Length | 1.5 m / 4.9 ft |
| Microphone | |
| Sensitivity | -38BV/Pa / -33dBV/Pa |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2-Year Warranty |







