
Jabra Evolve 20 SE Duo MS USB Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN790914634
৳3,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Jabra Evolve 20 SE Duo MS USB Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 150Hz~7kHz |
| Impedance | 32+/-4.8 dB |
| Sensitivity | 93.6 dB |
| Input Jack | USB |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Cable Length | 3.12 ft |
| Microphone | |
| Frequency | 100 - 10000 Hz |
| Noise ratio | -44 dB |
| Sensitivity | 44dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 02-year warranty |







