
Jabra Engage 40 In line Link Stereo USB Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN896174850
৳14,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Jabra Engage 40 In line Link Stereo USB Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | Voice: 100Hz - 14000Hz Music: 50Hz - 20000Hz |
| Voice | 100Hz - 14000Hz Music |
| Driver Diameter | 20mm |
| Connectivity | USB-A |
| Others | Microphone type: 2 x MEMS Speaker max input power: 30 mW Noise-isolating fit Noise reduction on calls Jabra SafeTone 2.0, PeakStop 105, EU noise at work, G616, OSHA Material: Leatherette, PC & PC/ABS plastic, PP, silicon rubber, stainless steel, TPE |
| Microphone type | 2 x MEMS Speaker max input power |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 185mm x 249mm x 50mm | 7.28in x 9.8in x 1.97in |
| Weight | 63g | 2.2oz |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz - 14000Hz |
| Sensitivity | -38dBV/Pa |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 years |







