
JABRA BIZ 2300 Mono USB Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN825021784
৳12,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JABRA BIZ 2300 Mono USB Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | Voice: 150Hz – 6800Hz Music: 70Hz – 16000Hz |
| Voice | 150Hz – 6800Hz Music |
| Impedance | 32Ω±15%/1000Hz/1.0V |
| Sensitivity | 93 dB ±3dB |
| Driver Diameter | Ø 28 x 3,9mm |
| Connectivity | USB-A or USB-C |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Cable Length | 235cm |
| Microphone | |
| Frequency | 101Hz – 10000Hz |
| Sensitivity | -30 dB V/Pa ±2dB, Pin=1Pa, 0dB=1V/Pa |
| Pick-up Pattern | Noise cancelling Uni-Directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 02 year warranty |







