
JABRA BIZ 1500 Duo (Dual Ear) USB Headphone Black Price in Bangladesh
Product Code: HPN623910615
৳7,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JABRA BIZ 1500 Duo (Dual Ear) USB Headphone Black Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz-6.8kHz |
| Impedance | 32±15%/1000Hz/1.0V |
| Sensitivity | 102dB±3dB/1mW At 1000Hz |
| Driver Diameter | 12mm dynamic speaker |
| Connectivity | USB |
| Others | Operating range (cord length): 230cm |
| Operating range (cord length) | 230cm |
| Physical Specification | |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 1-5kHz |
| Sensitivity | -35 to -31 dB@f=1kHz, Pin=1Pa,0dB=1V/Pa |
| Pick-up Pattern | Noise cancelling Uni-Directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 02 year warranty |







