
Inbertec UB800DU Noise Cancelling Professional USB Wired Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN323433699
৳3,300
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Inbertec UB800DU Noise Cancelling Professional USB Wired Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 100Hz~6.8KHz |
| Sensitivity | 105±3dB |
| Input Jack | USB Type-A |
| Driver Diameter | 28mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | MS Teams Ready AI Noise Cancelling Technology Adjustable Headband Flexible Boom Arm |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 190mm*155mm*40mm |
| Weight | 115g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz~8KHz |
| Microphone Size | ENC Dual Mic Array |
| Sensitivity | -40±3dB@1KHz |
| Pick-up Pattern | Noise-cancelling Cardioid |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 Year |







