
Inbertec CB110DM Noise Cancellation Professional Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN326576873
৳5,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Inbertec CB110DM Noise Cancellation Professional Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 100Hz-10KHz |
| Sensitivity | 95±3dB |
| Input Jack | USB Type-C |
| Driver Diameter | 28mm |
| Connectivity | Bluetooth 5.1+EDR/BLE |
| Battery Capacity | 350mAh Charging Time: 1.5 hours |
| 350mAh Charging Time | 1.5 hours |
| Battery Life | Call Duration: 22 hours Music Duration: 19 hours Standby Time (connected): 500 hours |
| Call Duration | 22 hours Music Duration |
| Others | Noise Cancellation: Qualcomm cVc voice suppression technology Microphone Type: uni-Directional Channel System: stereo |
| Noise Cancellation | Qualcomm cVc voice suppression technology Microphone Type |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 200*163*50mm |
| Weight | 120g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz~10KHz |
| Sensitivity | -32dB±2dB@1kHz |
| Pick-up Pattern | uni-Directional |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 Year |







