
Inbertec C10DJU Noise Cancellation Stereo USB & 3.5mm Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN885030172
৳2,250
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Inbertec C10DJU Noise Cancellation Stereo USB & 3.5mm Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 100Hz~10KHz |
| Sensitivity | 110±3dB |
| Input Jack | USB Type-A & 3.5mm Jack |
| Driver Diameter | 28mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Hearing Protection: 118dBA SPL 80% of Environment Noise Cancelling Mic |
| Hearing Protection | 118dBA SPL 80% of Environment Noise Cancelling Mic |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 190mm*155mm*40mm |
| Weight | 112g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz~8KHz |
| Sensitivity | -35±3dB@1KHz |
| Pick-up Pattern | Noise-cancelling Cardioid |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 2 Year |







