
HyperX Cloud Stinger Core Wireless + 7.1 Surround Sound Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN400563004
৳9,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: HyperX Cloud Stinger Core Wireless + 7.1 Surround Sound Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Dynamic, 40mm with neodymium magnets |
| Frequency Range | 20Hz–20,000Hz |
| Impedance | 16 Ω |
| Driver Diameter | Dynamic, 40mm |
| Connectivity | USB Adapter - 2.4GHz |
| Others | Up to 17 Hours |
| Physical Specification | |
| Weight | 215g |
| Color | Black |
| Microphone | |
| Frequency | 50Hz-18,000 Hz |
| Microphone Size | Electret condenser microphone |
| Sensitivity | -41.5dBV (0dB=1V/Pa,1kHz) |
| Pick-up Pattern | Uni-directional, Noise-cancelling |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No Warranty |







