
HyperX Cloud Stinger 2 Wireless Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN441713789
৳9,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: HyperX Cloud Stinger 2 Wireless Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 10 Hz – 20.2kHz |
| Sensitivity | 104.5 dBSPL/mW at 1 kHz |
| Driver Diameter | Dynamic, 50mm with neodymium magnets |
| Connectivity | Wireless |
| Battery Life | 20 Hours |
| Others | T.H.D: ≦2% Frame Type: Plastic Ear Cushions: Memory foam and premium leatherette |
| T.H.D | ≦2% Frame Type |
| Physical Specification | |
| Weight | 0.60lb |
| Color | Black |
| Cable Length | 1.64ft |
| Microphone | |
| Microphone Size | Electret condenser microphone |
| Sensitivity | -12 dBFS/Pa at 1kHz |
| Pick-up Pattern | Bi-directional, Noise-cancelling |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01-year warranty |







