
HyperX Cloud Stinger 2 Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN425780710
৳5,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: HyperX Cloud Stinger 2 Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 10 Hz – 28 kHz |
| Sensitivity | 97.5 dBSPL/mW at 1 kHz |
| Input Jack | 3.5mm |
| Driver Diameter | Dynamic, 50mm with neodymium magnets |
| Connectivity | 3.5mm |
| Physical Specification | |
| Weight | 0.60lb |
| Color | Black |
| Cable Length | 6.56ft |
| Microphone | |
| Sensitivity | -40.5 dBV (1 V/Pa at 1 kHz) |
| Pick-up Pattern | Bi-directional, Noise-cancelling |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01-year warranty |







