
HyperX Cloud Flight Wireless Gaming Headset Price in Bangladesh
Product Code: HPN147171275
৳11,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: HyperX Cloud Flight Wireless Gaming Headset Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Dynamic, 50mm with neodymium magnets |
| Frequency Range | Wireless: 20Hz–20,000Hz Analog: 15Hz–23,000Hz |
| Wireless | 20Hz–20,000Hz Analog |
| Impedance | 32 Ω |
| Connectivity | Wireless |
| Physical Specification | |
| Weight | Weight: 300g Weight with mic: 315g |
| Weight | 300g Weight with mic |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz-7,000 Hz |
| Noise ratio | Noise-cancelling |
| Sensitivity | -45dBV (0dB=1V/Pa,1kHz) |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | No Warranty |







