
Huawei WA8021V5 AC1200 Mbps Gigabit Dual-Band Wi-Fi Mesh Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR305355419
৳2,650
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Huawei WA8021V5 AC1200 Mbps Gigabit Dual-Band Wi-Fi Mesh Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | 300 Mbps (2.4GHz), 867 Mbps (5GHz) |
| Antenna | 4 x Internal Antenna |
| Frequency | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Interface | RJ45 |
| Network Standard | IEEE 802.11 b/g/n (2.4GHz), IEEE 802.11 a/n/ac (5GHz) |
| Ports | LAN ports: 10/100/1000 WAN ports: 10/100/1000 |
| LAN ports | 10/100/1000 WAN ports |
| Power Source | |
| Power Mode | 100 - 240 V AC, 50/60 Hz, 12V DC, 1 A Power consumption: 7.8W (Max.), 3.4W (Static) |
| 100 - 240 V AC, 50/60 Hz, 12V DC, 1 A Power consumption | 7.8W (Max.), 3.4W (Static) |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 65.5mm×105mm×105mm (without pads) |
| Weight | 195 g |
| Color | White |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 1 Year (Without Adapter) |








