
Huawei NetEngine AR730 8 Port Gigabit Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR315020317
৳149,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Huawei NetEngine AR730 8 Port Gigabit Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | Forwarding performance: 9 Mpps to 25 Mpps |
| Forwarding performance | 9 Mpps to 25 Mpps |
| Ports | LAN ports 8 x GE electrical interfaces, 1 x GE combo interface WAN ports 2 x GE combo interfaces, 1 x 10GE optical interface (SFP+) |
| Others | Number of connected terminals: 1200 |
| Number of connected terminals | 1200 |
| Power Source | |
| Power Mode | 100 V to 240 V, 50 Hz/60 Hz |
| Physical Dimension | |
| Dimension | 90 mm x 390 mm x 570 mm (3.54 in. x 15.35 in. x 22.44 in.) |
| Weight | 3.2 kg (7.04 lb) |
| Color | Black |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 3 Year |







