
Huawei eKitEngine S380-H8T3ST 8 Port Gigabit Router Price in Bangladesh
Product Code: RTR206378033
৳62,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Huawei eKitEngine S380-H8T3ST 8 Port Gigabit Router Speed: Not specified Frequency: Not specified Antennas: Not specified Ports: Not specified Features: Not specified Additional: None
Specification
| Key Features | |
| Data Rate | Capacity: 16Gbps Packet forwarding rate: Upload:500 Kpps, download:420 Kpps Egress bandwidth: 2Gbps |
| Capacity | 16Gbps Packet forwarding rate |
| Ports | Downlink ports 8 x GE LAN Uplink ports 2 x GE WAN, 1 x GE (SFP) WAN |
| Others | Multi-Service Gateway Number of managed Aps: 64 Maximum user: 500 |
| Multi-Service Gateway Number of managed Aps | 64 Maximum user |
| Power Source | |
| Power Mode | Input voltage range [V]: Power adapter input: 90–290 V AC |
| Input voltage range [V] | Power adapter input |
| Physical Dimension | |
| Dimension | Height [mm]: 43.6 mm Depth [mm]: 160.0 mm Wide [mm]: 442.0 mm |
| Height [mm] | 43.6 mm Depth [mm] |
| Weight | 1.6 (3.53) [kg(lb)] |
| Color | White |
| Housing Material | Metal |
| Manufacturer warranty | |
| Warranty | 3 Year |







