
Havit H668BT ANC Foldable Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN531434343
৳2,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit H668BT ANC Foldable Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz-20KHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 111±2dB 1kHz |
| Driver Diameter | Φ40mm |
| Connectivity | Bluetooth Version: V 5.4 Wireless working range: 10M (without obstacles) |
| Bluetooth Version | V 5.4 Wireless working range |
| Battery Capacity | 500mAh |
| Others | Input Voltage / Current: 5V/1A Charging Time: 2H Play Time:80h(60%vol)/50h(60% vol with ANC ON) ANC Depth: -25±5dB Profiles Supported: a2dp 1.3.2\avctp 1.4\avdtp 1.3\ avrcp1.6.2\hfp 1.8 \spp 1.2\l2cap core 5.3 Audio code: AAC SBC |
| Input Voltage / Current | 5V/1A Charging Time |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 195*205*50mm |
| Weight | 204g |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty |







