
Havit H655BT ANC Noise Cancellation Low Latency Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN935048406
৳3,550
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit H655BT ANC Noise Cancellation Low Latency Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20hz~20khz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 102±3dB 1kHz |
| Driver Diameter | φ40mm |
| Connectivity | Bluetooth Version: V5.3 |
| Bluetooth Version | V5.3 |
| Battery Capacity | Battery: 700mAh Play Time:76H(50%vol)/69H(50% vol with ANC ON) |
| Battery | 700mAh Play Time:76H(50%vol)/69H(50% vol with ANC ON) |
| Battery Life | Charging Time:1.5H |
| Charging Time | 1.5H |
| Others | Chip: AC7018F USB Port: Type-C Audio code: AAC SBC Active Noise reduction depth: -35±5db Wireless Working Range:10M (without obstacles) Profiles Supported: a2dp 1.3.2\avctp 1.4\avdtp 1.3\ avrcp1.6.2\hfp 1.8 \spp 1.2\l2cap core 5.3 |
| Chip | AC7018F USB Port |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 185*165*65mm |
| Weight | 116g |
| Color | Black |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







