
Havit H626BT Wireless Foldable Bluetooth Kids Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN268789846
৳1,350
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit H626BT Wireless Foldable Bluetooth Kids Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz~20KHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 85±3dB |
| Driver Diameter | 30mm |
| Connectivity | Bluetooth Version: V5.0 |
| Bluetooth Version | V5.0 |
| Battery Capacity | 400mAh |
| Others | USB Port: Type-C Wireless Working Range: 10M (without obstacles) Play Time: 18H(60% Vol.) Talk Time: 18H(60% Vol.) Charging Time: 2.5H Profiles Supported: HFP/HSP/A2DP/AVRCP Audio code: AAC/SBC |
| USB Port | Type-C Wireless Working Range |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 166*161*68mm |
| Weight | 150g |







