
Havit H616BT Wireless Bluetooth Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN791488506
৳2,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit H616BT Wireless Bluetooth Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz~20KHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 108±3dB |
| Driver Diameter | Φ40mm*2 |
| Connectivity | Bluetooth Version: V5.4 Wireless Working Range: 10M (without obstacles) Profiles Supported: A2DP/AVCTP/AVDTP/AVRCP/HFP/SPP/SMP/ATT/GAP/GATT/RFCOMM/SDP/L2CAP Audio code: AAC/SBC |
| Bluetooth Version | V5.4 Wireless Working Range |
| Battery Capacity | Battery: 400mAh USB Port: Type-C |
| Battery | 400mAh USB Port |
| Battery Life | Play Time: 60h (60% vol.) Charging Time: 2h |
| Play Time | 60h (60% vol.) Charging Time |
| Others | Function: Lightweight Design/ Transparent Mode Chip: JL7006F8 Input Voltage / Current: DC 5V/0.5A |
| Function | Lightweight Design/ Transparent Mode Chip |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 160*182*60mm |
| Weight | 109g |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







