
Havit H2043U Gamenote USB 7.1 Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN753723749
৳1,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit H2043U Gamenote USB 7.1 Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Impedance | 16±15%Ω |
| Sensitivity | 116dB±3dB |
| Driver Diameter | Φ50mm |
| Connectivity | Wired |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 100*180*210mm |
| Weight | 328.7g |
| Color | Black + White |
| Cable Length | 2.1m |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø6.0×2.7mm |
| Sensitivity | -38±3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







