
Havit H2030E 3.5mm Wired Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN780544299
৳3,099
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit H2030E 3.5mm Wired Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | Φ50mm |
| Frequency Range | 20 Hz - 20kHz |
| Impedance | 32±15%Ω |
| Sensitivity | 97dB±3dB |
| Input Jack | 3.5 mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Compatible with PS4.XBOX Detachable microphone |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 99x155x194mm |
| Weight | 298g |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.0m±10% |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø6.0×2.7mm |
| Sensitivity | -42±3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







