
Havit Gamenote H754d RGB Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN584690284
৳950
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote H754d RGB Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Impedance | 20±15%Ω |
| Sensitivity | 113dB±3dB |
| Input Jack | 2X3.5mm+USB |
| Driver Diameter | 50mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Full-Coverage Ear Cushions Compatible with PC, Laptop, PlayStation, Xbox, Mobile RGB breathing light on earcups |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 105*195*210mm |
| Weight | 271g |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.0m |
| Microphone | |
| Microphone Size | 6.0×2.7mm |
| Sensitivity | -38±3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







