
Havit Gamenote H2046U USB 7.1 RGB Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN227212425
৳1,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote H2046U USB 7.1 RGB Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Impedance | 21±15%Ω |
| Sensitivity | 112dB±3dB |
| Driver Diameter | Φ50mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Operating Current: ≤196mA Plug: 7.1 usb plug |
| Operating Current | ≤196mA Plug |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 115x190x230mm |
| Weight | 320g |
| Color | White+Grey |
| Cable Length | 2.1m |
| Microphone | |
| Microphone Size | Ø4.0×1.5mm |
| Sensitivity | -38±3dB |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year |







