
Havit Gamenote H2038U RGB 7.1 Gaming Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN421297754
৳2,149
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Havit Gamenote H2038U RGB 7.1 Gaming Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Frequency Range | 20Hz to 20kHz |
| Impedance | 24±15%Ω |
| Sensitivity | 95±3dB |
| Input Jack | 3.5mm+USB |
| Driver Diameter | 50 mm |
| Connectivity | Wired |
| Others | Rated input power: 20mW Maximum input power: 30mW Channel balance: 3dB |
| Rated input power | 20mW Maximum input power |
| Physical Specification | |
| Weight | 347g±5g |
| Color | Black |
| Cable Length | 2.1M±10%m |
| Microphone | |
| Frequency | 100Hz-10KHz |
| Sensitivity | -42±3dB |
| Impendance | ≤2200Ω |
| Pick-up Pattern | Omni-direction |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 01 Year Warranty |







